bg marka1

MetalteresProducent Ekokotłów

Jakość, wygoda i ekologia, a przede wszystkim zadowolenie klientów. Skutecznie łączymy tradycję z nowoczesnością - istniejemy na rynku od ponad 40 lat mamy wyrobioną markę i jesteśmy rozpoznawalni. Staramy się być na bieżąco z nowinkami technicznymi, wciąż doskonaląc swoje produkty i proponując nowoczesne instalacje grzewcze. Jesteśmy dziś cenionym producentem ekologicznych kotłów węglowych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów.

Historia MetalteresEkologia, pasja & zaangażowanie

Nasze przedsiębiorstwo działa na rynku już od 1976 roku. Na początku produkowaliśmy siatki ogrodzeniowe, z czasem do naszego asortymentu dołączyły bramy wjazdowe i garażowe, kraty ozdobne i tym podobne wyroby.

Ważną zmianą w historii firmy było włączenie do oferty kotłów węglowych centralnego ogrzewania i bojlerów. Miało to miejsce w 1991 roku. Nowy komorowy kocioł węglowy o dolnym spalaniu typu ECO, którego konstrukcję oraz szatę zdobniczą opatentowano w Urzędzie Patentowym RP, do dziś cieszy się dużą popularnością i uznaniem wśród klientów Metalteres.

Od 2004 roku funkcjonujemy jako spółka cywilna, do której dołączył syn właścicielki – absolwent wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Jego kompleksowa wiedza techniczna stała się cennym uzupełnieniem bogatego doświadczenia pracowników firmy. Dzięki temu w produkcji pojawił się kocioł węglowo-miałowy z nadmuchem i sterowaniem elektronicznym typu ECONOMY, skonstruowany na bazie już istniejącego kotła węglowego typu ECO oraz kocioł retortowy z automatycznym podajnikiem paliwa typu ECO LUX, opalany węglem sortymentu eko-groszek. Po pozytywnym przejściu testów energetyczno-emisyjnych w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu kotły otrzymały certyfikat, który kwalifikuje je do grupy wysoko ekologicznych urządzeń grzewczych.

W ramach rozwoju firmy oraz dążenia do jak najwyższej jakości jej wyrobów oraz zadowolenia klientów, w 2006 roku wdrożono System Zarządzania Jakością, uzyskując certyfikat ISO 9001:2009.

W 2008 roku firma "Metalteres" jako pierwsza z branży kotlarskiej na Śląsku, wprowadziła do sprzedaży kocioł typu ECO LUX „M” z palnikiem retortowym II-generacji, przystosowany do spalania miału i eko-groszku o uziarnieniu 0÷32mm. Na odbywających się w 2008 roku Targach Budownictwa i Instalacji w Gliwicach oraz Katowicach kotły tego typu zdobyły główną nagrodę i zaczęły cieszyć sie dużym zainteresowaniem wśród klientów, co trwa do chwili obecnej.

W 2010 roku firma "Metalteres" jako pierwsza na Śląsku i jako jedna z pierwszych w kraju wprowadziła na rynek kotły z podajnikiem paliwa, które mogą pracować w układzie zamkniętym ze zbiornikiem przeponowym, zgodnie ze znowelizowanym prawem budowlanym. Kocioł posiada w standardzie wbudowaną wężownicę bezpieczeństwa wykonaną z rury miedzianej, zawór bezpieczeństwa oraz zabezpieczenie termiczne.

bg marka2

Nie tylko ciepłoRównież zdrowie & oszczędności

Jesteśmy firmą, która za cel obrała sobie zaproponowanie nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań grzewczych, nastawionych na potrzeby klientów. Nasze kotły i rozwiązania pozwalają na osiągnięcie maksymalnej wydajności przy minimalnych nakładach energetycznych, co przekłada się na widoczne oszczędności. Stosujemy rozwiązania zapewniające całkowite spalanie opału i minimalizowanie wydzielania odpadów oraz dymu. A to jeszcze nie wszystko. Dowiedz się, co możemy dla Ciebie zrobić.

Kompleksowa obsługamaksimum zaangażowania

ikona firma1

Bogate doświadczenie

Działamy na rynku od 1976 roku i nieustannie się rozwijamy, aby móc proponować naszym klientom jeszcze lepsze rozwiązania oparte o naszą wiedzę i doświadczenie.

ikona firma3

Liczne certyfikacje & nagrody

Skuteczność naszych rozwiązań potwierdzają liczne certyfikaty i nagrody. Nie spoczywamy jednak na laurach, ciągle się rozwijamy, by móc sprostać wymaganiom rynku i klientów.

ikona firma2

Ekspercka załoga

Zatrudniamy wykwalifikowanych, doświadczonych pracowników i prowadzimy wewnętrzne szkolenia, by dać naszym klientom dostęp do najlepszych fachowców w branży.

ikona firma4

Komponenty najwyższej jakośći

Dla zapewnienia długiej żywotności urządzeń, ich bezawaryjności i wydajności nie wystarczy używać tylko dobrych części. My korzystamy wyłącznie z tych najwyższej jakości.

Twoje zdanie się liczyTwoja opinia jest dla nas cenna

Rynek ciągle się zmienia i my również. Nie pozostajemy zamknięci na nowe rozwiązania, co więcej – sami je proponujemy i wdrażamy. Słuchamy również naszych klientów i bierzemy pod uwagę ich potrzeby oraz oczekiwania. Jesteśmy firmą ukierunkowaną w stronę klienta, czyli Ciebie.


Niech te liczby przemówią same za siebie

ikona numbers1

0
lat owocnych doświadczeń

ikona numbers2

0
Montażów rocznie

ikona numbers3

0
Indywidualnych ofert

ikona numbers4

0
Uśmiechów klientów
metalteres-logotype-footer.png

logos

Zobacz opis

Zapytanie ofertowe: Opracowanie i wdrożenie innowacyjnych, zabezpieczonych przed niskotemperaturową korozją, wysokosprawnych i niskoemisyjnych kotłów c.o. z automatycznym podawaniem biopaliwa w postaci peletu.

Wyniki zapytania ofertowego:

„Opracowanie i wdrożenie innowacyjnych, zabezpieczonych przed niskotemperaturową korozją, wysokosprawnych i niskoemisyjnych kotłów c.o. z automatycznym podawaniem biopaliwa stałego w postaci peletu.”
W wyniku przeprowadzenia oceny złożonych ofert wybrana została oferta złożona przez:

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla
ul. Zamkowa 1
41-803 Zabrze

Szczegóły w załączniku:

Baza konkurencyjności
Wyniki zapytania ofertowego

Link do Zapytania z Bazie Konkurencyjności