bg ekologia

Tanio, ekologiczniei w pełni automatycznie

Pelety są jednym z ekologicznych sposobów ogrzewania domów. Docenione na całym świecie, uważane są za jedne z najlepszych substytutów paliw tradycyjnych. To specjalnie przygotowany, sprasowany granulat wykonany z biomasy, czyli trocin, odpadów drewnianych, zrębków i wiórów. Nie zawiera żadnych substancji chemicznych i charakteryzuje się niskim poziomem wilgoci. Jest to tanie i wydajne paliwo, a dzięki naszym rozwiązaniom stosowanym w kotłach, cały proces podawania, regulacji temperatury i intensywności spalania odbywa się automatycznie. System sam pilnuje, aby pelety spalały się całkowicie przy minimalnej ilości dymu. Jest to dużo lepsza i bardziej ekologiczna alternatywa dla koksu, węgla czy nawet ekogroszku. Przekonaj się, jakie są jeszcze inne zalety ekologicznego opału.

W trosce o zdrowe środowiskoI zawartość Twojego portfela

Stan środowiska naturalnego nie jest dla nas obojętny. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że jeżeli nic się nie zmieni, to za 10, 20, czy 50 lat nasze dzieci albo wnuki, nie będą mogły normalnie oddychać i wszyscy będą musieli nosić maski przeciwpyłowe. Nie możemy do tego dopuścić, dlatego nasza firma nie przykłada ręki do zatruwania środowiska. Przeciwnie – wdrażamy nowoczesne, ekologiczne rozwiązania i systemy grzewcze, mające na celu zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza i emisji toksycznych związków. Takie właśnie są nasze ekologiczne kotły na pelety, czyli na paliwo z biomasy. Tego typu rozwiązania doskonale sprawdzają się w małych instalacjach grzewczych na potrzeby domów jednorodzinnych i mogą bez problemu zastąpić kotły na węgiel, koks czy olej opałowy. Piece na pelety są wydajne, automatyczne i oszczędne, a samo biopaliwo jest niedrogie, co przekłada się na podwójne oszczędności. Zachęcamy do sprawdzenia w praktyce naszych rozwiązań.

Kilka faktówStosowania kotłów na biopaliwa

ikona firma1

Niska zawartość wilgoci & popiołów

Na pelety, czyli paliwo z biomasy, składają się trociny, drewniane ścinki, zrębki i wióry sprasowane pod wysokim ciśnieniem, a to sprawia, że poziom wilgoci paliwa nie przekracza 12%. Suche paliwo to lepsza wydajność, mniej dymu i popiołów.

ikona firma3

Wygodna bezobsługowość

Piece na pelety są wydajne, wygodne i bezobsługowe. Wszystko, od podaży odpowiedniej ilości opału, poprzez regulację temperatury i spalania, odbywa się automatycznie. Ty musisz tylko pamiętać o tym, by nie zabrakło opału.

ikona firma2

Wysoka wartość energetyczna

Pelety są paliwem kalorycznym o wysokiej wartości energetycznej, a dzięki automatycznemu systemowi zarządzającemu spalaniem, wydajność paliwa jest maksymalizowana, co przekłada się na więcej ciepła za te same pieniądze.

ikona firma4

Tańsze ogrzewanie & użytkowanie

Korzyści nie ograniczają się jedynie do względów ekologicznych. Nasze kotły są znacznie tańsze w użytkowaniu i eksploatacji w porównaniu do kotłów na węgiel. Zapewniamy serwis i konserwację, co przedłuża żywotność urządzenia. Oszczędności jest jeszcze więcej!

metalteres-logotype-footer.png

logos

Zobacz opis

Zapytanie ofertowe: Opracowanie i wdrożenie innowacyjnych, zabezpieczonych przed niskotemperaturową korozją, wysokosprawnych i niskoemisyjnych kotłów c.o. z automatycznym podawaniem biopaliwa w postaci peletu.

Wyniki zapytania ofertowego:

„Opracowanie i wdrożenie innowacyjnych, zabezpieczonych przed niskotemperaturową korozją, wysokosprawnych i niskoemisyjnych kotłów c.o. z automatycznym podawaniem biopaliwa stałego w postaci peletu.”
W wyniku przeprowadzenia oceny złożonych ofert wybrana została oferta złożona przez:

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla
ul. Zamkowa 1
41-803 Zabrze

Szczegóły w załączniku:

Baza konkurencyjności
Wyniki zapytania ofertowego

Link do Zapytania z Bazie Konkurencyjności