Ekologia w każdym calu – ekologiczne kotły węglowe

Z jednej strony to coraz bardziej rygorystyczne przepisy, które mają na celu uchronić środowisko naturalne przed nieustanną degradacją, z drugiej zaś coraz większa świadomość, że to my sami mamy wpływ między innymi na jakość powietrza.

W domostwach chętniej stawia się zatem na ekologiczne kotły piece węglowe, bo to zupełnie inny komfort obsługi niż w przypadku starych kotłów węglowych, których obsługa była mocno wymagająca, a do atmosfery dostawało się dużo szkodliwych gazów oraz pyłów. Nowoczesne kotły węglowe to znaczny postęp technologiczny. Są nie tylko łatwiejsze w obsłudze, ale zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska, a paliwo stałe wykorzystują w sposób o wiele wydajniejszy, tym samym poprawiając komfort korzystania z domowych pomieszczeń.

Ekologiczne kotły węglowe to kotły na pellet lub na eko-groszek, wyposażone w podajniki i zbiorniki na paliwo, w których cały proces regulacji odbywa się za pomocą zaawansowanych regulatorów temperatury, coraz częściej sterowanych pogodowo oraz przez internet. Można zapomnieć o małej wydajności, braku komfortu ze względu na nieefektywne ogrzewanie domu, jak i zanieczyszczaniu atmosfery. Do zadań użytkowników należy jedynie dodanie paliwa do zbiornika, a następnie ustawienie temperatury wedle własnych potrzeb. Kocioł przez cały czas pracuje utrzymując temperaturę na takim poziomie, jaka została wybrana przez użytkownika. Optymalny komfort zostaje zapewniony dzięki sterownikom, które dokonują automatycznego dozowania takiej ilości paliwa, która jest niezbędna, by utrzymać temperaturę ustawioną przez użytkownika w danym obiegu grzewczym.

Piece kotły CO z podajnikiem są znacznie bardziej ekologiczne i ekonomiczne w użytkowaniu. Można liczyć na większą wydajność, co z kolei przekłada się na oszczędności, bo nie ma potrzeby dokładania kolejnych porcji wybranego paliwa, by uzyskać ciepłe wnętrza domu. Jeśli za montaż biorą się specjaliści, poprawność instalacji przekłada się na należyty sposób działania i użytkowania, tym samym przynosząc szereg korzyści na co dzień.

 

metalteres-logotype-footer.png

logos

Zobacz opis

Zapytanie ofertowe: Opracowanie i wdrożenie innowacyjnych, zabezpieczonych przed niskotemperaturową korozją, wysokosprawnych i niskoemisyjnych kotłów c.o. z automatycznym podawaniem biopaliwa w postaci peletu.

Wyniki zapytania ofertowego:

„Opracowanie i wdrożenie innowacyjnych, zabezpieczonych przed niskotemperaturową korozją, wysokosprawnych i niskoemisyjnych kotłów c.o. z automatycznym podawaniem biopaliwa stałego w postaci peletu.”
W wyniku przeprowadzenia oceny złożonych ofert wybrana została oferta złożona przez:

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla
ul. Zamkowa 1
41-803 Zabrze

Szczegóły w załączniku:

Baza konkurencyjności
Wyniki zapytania ofertowego

Link do Zapytania z Bazie Konkurencyjności