Kotły ekologiczne opalane pelletem

Budowa pieca na pellet

Najważniejszym i najbardziej nowoczesnym elementem kotłów pelletowych są palniki pelletowe nowej generacji, posiadające zapalarkę, dzięki której same się rozpalają, wygaszają i czyszczą. Stosowany przez firmę Metalteres palnik posiada unikatowy system podwójnej komory obrotowej paleniska i nadmuchu, przez co można w nim spalać nie tylko pellet najwyższej jakości A1, tak jak ma to miejsce w większości kotłów pelletowych z palnikiem rynnowym, ale również pellet klasy niższej A2 i B – przemysłowy, który jest znacznie tańszy.Ponadto tego typu piece wyposażone są w podajniki. Rozdrobnione paliwo transportowane jest do kotła, wprost ze zbiornika na opał, podajnikiem ślimakowym. Prędkość podawania opału reguluje sterownik, który czuwa, aby kocioł nie zgasł. Dzięki temu możliwa jest praktycznie bezobsługowa praca kotła.

Pellet – ekologiczne paliwo

Pellet, czyli granulat drzewny może być wytwarzany niemalże z każdej rośliny. Jednakże najbardziej kalorycznym surowcem są trociny i ścinki drzewne. Aby wytworzyć opał należy najpierw wysuszyć materiał, a następnie przystąpić do jego podgrzewania. W wyniku wysokiej temperatury zaczyna wytwarzać się podstawowy składnik drewna – lignina. Lignina wykazuje właściwości kleju, w efekcie czego otrzymujemy jednolitą masę. Kolejnym etapem jest granulowanie powstałego materiału. Dzięki temu otrzymujemy ziarenka o średnicy 6-8 cm. Materiał i sposób w jaki powstaje pellet powoduje, że jest on bardzo energetycznym opałem, a ponadto po jego spaleniu pozostaje niewielka ilość popiołu. Ponieważ popiół jest pochodzenia organicznego, można go zastosować do podsypywania roślin w ogrodzie, redukując do zera ilość odpadów.

 

metalteres-logotype-footer.png

logos

Zobacz opis

Zapytanie ofertowe: Opracowanie i wdrożenie innowacyjnych, zabezpieczonych przed niskotemperaturową korozją, wysokosprawnych i niskoemisyjnych kotłów c.o. z automatycznym podawaniem biopaliwa w postaci peletu.

Wyniki zapytania ofertowego:

„Opracowanie i wdrożenie innowacyjnych, zabezpieczonych przed niskotemperaturową korozją, wysokosprawnych i niskoemisyjnych kotłów c.o. z automatycznym podawaniem biopaliwa stałego w postaci peletu.”
W wyniku przeprowadzenia oceny złożonych ofert wybrana została oferta złożona przez:

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla
ul. Zamkowa 1
41-803 Zabrze

Szczegóły w załączniku:

Baza konkurencyjności
Wyniki zapytania ofertowego

Link do Zapytania z Bazie Konkurencyjności