Dlaczego warto zainwestować w ekologiczne kotły węglowe?

Kotły tylko z piątą klasą parametrów emisyjnych i sprawnościowych

Zgodnie z projektem, nowe przepisy obejmować będą tylko kotły, które znajdują się w przydomowych kotłowniach – o mocy nie większej niż 500 kW. Nowe kotły nie będą mogły emitować więcej niż 60 mg/m3 pyłu, a kotły automatyczne nie będą mogły przekroczyć 40 mg/m3 pyłu. Przepisy nowego rozporządzenia mają obowiązywać przez dwa lata. Od 2020 r. w Polsce będą obowiązywać unijne rozporządzenia, które dopuszczać będą do użytku tylko najmniej emisyjne piece spełniające wymogi dyrektywy ecodesign.

Ekologiczne kotły węglowe

Nowoczesne piece węglowe pozwalają na uzyskanie znacznie lepszych parametrów spalania paliwa stałego, są przy tym bardziej wydajne, przyjazne dla środowiska naturalnego oraz łatwe w obsłudze. Ekologiczne kotły węglowe przystosowane są do spalania tzw. węgla kwalifikowanego o ściśle określonych parametrach jak ekogroszek groszek i pellet. Wybierając kocioł, zwróćmy uwagę na to, czy wybrane przez nas paliwo, będzie dla niego paliwem podstawowym. Pamiętajmy, że nawet jeśli w piecu dopuszcza się palenie paliwem zastępczym, to na takim paliwie piec będzie pracował gorzej i mniej ekologicznie. Przy zakupie kotła nie zapominajmy sprawdzić, czy posiada on wszystkie wymagane atesty. Nawet najdroższy kocioł nie będzie działał prawidłowo, jeśli nie zostanie poprawnie zainstalowany. Dlatego najlepiej to zadanie pozostawić w rękach specjalistów. Dzięki temu mamy pewność, że przy instalacji oraz montażu kotła zostały spełnione wszystkie określone prawem normy.

 

metalteres-logotype-footer.png

logos

Zobacz opis

Zapytanie ofertowe: Opracowanie i wdrożenie innowacyjnych, zabezpieczonych przed niskotemperaturową korozją, wysokosprawnych i niskoemisyjnych kotłów c.o. z automatycznym podawaniem biopaliwa w postaci peletu.

Wyniki zapytania ofertowego:

„Opracowanie i wdrożenie innowacyjnych, zabezpieczonych przed niskotemperaturową korozją, wysokosprawnych i niskoemisyjnych kotłów c.o. z automatycznym podawaniem biopaliwa stałego w postaci peletu.”
W wyniku przeprowadzenia oceny złożonych ofert wybrana została oferta złożona przez:

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla
ul. Zamkowa 1
41-803 Zabrze

Szczegóły w załączniku:

Baza konkurencyjności
Wyniki zapytania ofertowego

Link do Zapytania z Bazie Konkurencyjności