Kotły ecodesign, czyli jakie?

Ecodesign – czyli co?

Kocioł ze znaczkiem ecodesign informuje nas, że kocioł spełnia sezonowe normy emisji również wtedy, kiedy nie palimy z mocą nominalną. Jest to rozsądne, ponieważ mało kto wykorzystuje w pełni moc domowego kotła. Zapotrzebowanie na ciepło dobieramy zazwyczaj na temperaturę projektową, a jeśli jest cieplej, to zużywamy mniej mocy. Dotychczasowe normy, które spełniają piece klasy piątej, nie przewidywały sezonowych norm emisji. W dyrektywie ecodesign został wprowadzony wskaźnik sezonowej sprawności energetycznej, który również uwzględnia zwiększenie mocy. Sprawność energetyczna oznacza sprawność kotła pomniejszoną o zużycie energii elektrycznej. Na pierwszym miejscu stawia się sezonową efektywność energetyczna ogrzewania pomieszczeń.

Lepsza sprawność i wygoda

Kotły klasy piątej przy mocy nominalnej mają sprawność bliską 90%. Piece z ecodesign gwarantują nam efektywną pracę przez cały sezon. Wiąże się to ze stosowaniem paliw wyższej jakości. Być może będzie to opał nieco droższy, ale w porównaniu z węglem jest bardziej wydajny, dzięki temu w ostatecznym rozrachunku zaoszczędzimy na takim zakupie. Kotły automatyczne klasy piątej czy spełniające wymagania dyrektywy ecodesign są niemal bezobsługowe. Wystarczy co kilka dni dosypać paliwa do zasobnika. Automatyczna jest też regulacja pracy kotła, która działa zgodnie z wcześniej wprowadzonymi ustawieniami. Urządzenia spełniające wymogi dyrektywy ecodesign będzie można łatwo rozpoznać, dzięki kolorowym etykietom, które będą umieszczane na produkcie, instrukcji obsługi lub folderach reklamowych. Takie konsekwentne oznakowanie jest korzystne dla konsumenta, gdyż pozwala w prosty sposób rozpoznać jakość danego urządzenia. Każdy z nas będzie mógł w łatwy sposób wybrać najbardziej efektywne, energooszczędne i opłacalne ogrzewanie.

 

metalteres-logotype-footer.png

logos

Zobacz opis

Zapytanie ofertowe: Opracowanie i wdrożenie innowacyjnych, zabezpieczonych przed niskotemperaturową korozją, wysokosprawnych i niskoemisyjnych kotłów c.o. z automatycznym podawaniem biopaliwa w postaci peletu.

Wyniki zapytania ofertowego:

„Opracowanie i wdrożenie innowacyjnych, zabezpieczonych przed niskotemperaturową korozją, wysokosprawnych i niskoemisyjnych kotłów c.o. z automatycznym podawaniem biopaliwa stałego w postaci peletu.”
W wyniku przeprowadzenia oceny złożonych ofert wybrana została oferta złożona przez:

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla
ul. Zamkowa 1
41-803 Zabrze

Szczegóły w załączniku:

Baza konkurencyjności
Wyniki zapytania ofertowego

Link do Zapytania z Bazie Konkurencyjności