Fundusze UE
Najlepsze kotły w Polsce
kotły grzewcze
eko kotły

O firmie

Producent ekokotłów ze Śląska – o firmie Metalteres

Nasze przedsiębiorstwo działa na rynku już od 1976 roku. Na początku produkowaliśmy siatki ogrodzeniowe, z czasem do naszego asortymentu dołączyły bramy wjazdowe i garażowe, kraty ozdobne i tym podobne wyroby.

ObrazekWażną zmianą w historii firmy było włączenie do oferty kotłów węglowych centralnego ogrzewania i bojlerów. Miało to miejsce w 1991 roku. Nowy komorowy kocioł węglowy o dolnym spalaniu typu ECO, którego konstrukcję oraz szatę zdobniczą opatentowano w Urzędzie Patentowym RP, do dziś cieszy się dużą popularnością i uznaniem wśród klientów Metalteres.

Od 2004 roku funkcjonujemy jako spółka cywilna, do której dołączył syn właścicielki – absolwent wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Jego kompleksowa wiedza techniczna stała się cennym uzupełnieniem bogatego doświadczenia pracowników firmy. Dzięki temu w produkcji pojawił się kocioł węglowo-miałowy z nadmuchem i sterowaniem elektronicznym typu ECONOMY, skonstruowany na bazie już istniejącego kotła węglowego typu ECO oraz kocioł retortowy z automatycznym podajnikiem paliwa typu ECO LUX, opalany węglem sortymentu eko-groszek. Po pozytywnym przejściu testów energetyczno-emisyjnych w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu kotły otrzymały certyfikat, który kwalifikuje je do grupy wysoko ekologicznych urządzeń grzewczych.

W ramach rozwoju firmy oraz dążenia do jak najwyższej jakości jej wyrobów oraz zadowolenia klientów, w 2006 roku wdrożono System Zarządzania Jakością, uzyskując certyfikat ISO 9001:2009.

Obrazek W 2008 roku firma "Metalteres" jako pierwsza z branży kotlarskiej na Śląsku, wprowadziła do sprzedaży kocioł typu ECO LUX „M” z palnikiem retortowym II-generacji, przystosowany do spalania miału i eko-groszku o uziarnieniu 0÷32mm. Na odbywających się w 2008 roku Targach Budownictwa i Instalacji w Gliwicach oraz Katowicach kotły tego typu zdobyły główną nagrodę i zaczęły cieszyć sie dużym zainteresowaniem wśród klientów, co trwa do chwili obecnej.

W 2010 roku firma "Metalteres" jako pierwsza na Śląsku i jako jedna z pierwszych w kraju wprowadziła na rynek kotły z podajnikiem paliwa, które mogą pracować w układzie zamkniętym ze zbiornikiem przeponowym, zgodnie ze znowelizowanym prawem budowlanym. Kocioł posiada w standardzie wbudowaną wężownicę bezpieczeństwa wykonaną z rury miedzianej, zawór bezpieczeństwa oraz zabezpieczenie termiczne.

Dewizą firmy jest jakość, wygoda i ekologia, a przede wszystkim zadowolenie klientów. Firma skutecznie łączy tradycję z nowoczesnością - istnieje na rynku od 40 lat ma wyrobioną markę i jest rozpoznawalna. Firma jest na bieżąco z nowinkami technicznymi, wciąż udoskonala swoje produkty i proponuje nowoczesne instalacje grzewcze. Jesteśmy dziś cenionym producentem ekologicznych kotłów węglowych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Oferteo Najlepsi 2017 dla Metalteres

Usługi METALTERES s.c. - Producent Kotłów Węglowych i na Biomasę zostały nagrodzone tytułem Najlepsi 2017 za znakomite opinie od Klientów.